צלם לחתונות

 
אז אתם רק התארסתם- מזל טוב! עכשיו הגיע הזמן לחפש צלם לחתונה שלכם. חשוב לזכור שצילום החתונה הינו מזכרת יקרה, הנצחה של אלפי שעות ושקלים שהשקעתם בתכנון אחד הימים החשובים ביותר בחיים שלכם.
 
תמונה מושלמת אחת יכולה מייד לקחת אתכם בחזרה ליום המאושר בחייכם.
 
מלבד בחירת בן הזוג, הבחירה של צלם החתונה היא ההחלטה החשובה ביותר שתעשו ואין לזלזל בה, אחרי הכל זאת המזכרת היחידה שתישאר לנצח!  
 

קבלו את 5 הטיפים לבחירת הצלם שלכם:

 

1. כיצד לבחור צלם טוב כאשר יש מאות רשומים באזור שלכם?

 
נצלו את הסביבה שלכם, המלצות מחברים ובני משפחה שתכננו חתונות בשנים האחרונות. התרשמו מדוגמאות לעבודות של צלמים באתרים מקצועיים/דפי פייסבוק וכד'. ברגע שיש לכם כמה צלמים מועדפים, צמצמו אותם לקומץ מועדפים והגדירו את הזמן כדי לפגוש אותם, וודאו שאתם נפגשים עם האדם שיהיה אוחז המצלמה בחתונה לכם, ולא יועץ מכירות או בעל אולפן. אתם צריכים להרגיש שאתם מאמינים ובטוחים באדם שיושב מולכם, ואתם יודעים שתוכלו להשאיר בידיים שלו את העברת הקסם שבתמונות שלכם.
 
בנוסף לרמת המקצועיות שלו, אתם צריכים להרגיש מחוברים לצלם, שהכימיה איתו טובה ושנוח לכם בקירבתו, אחרי הכל אתם תבלו איתו שעות רבות ביום החתונה שלכם.
 

2. האם אני צריך צלם שני?

 
צלם שני זה אף פעם לא חובה אבל זה יכול לספק לכם יותר תמונות מנקודת מבט שונה. הדבר הטוב ביותר הוא להתייעץ עם צלם החתונה שלכם כדי שיכוון אתכם האם כדאי, באירוע הספציפי שלכם, צלם שני. לצלם יש פרמטרים לשיקול כמות הצלמים כמו, מספר המוזמנים באירוע, זוויות צילום מגוונות, אופי האירוע וכמות התמונות משני מצלמות. אבל דעו, ניתן להגיע לתוצאות טובות בכל מקרה.
 

3. כמה זמן מראש צריך להזמין צלם חתונה?

 
התחילו לחפש מייד, ככל שמתקרב תאריך החתונה שלכם כך יהיה קשה יותר להזמין את הצלם הראשון שבחרתם, רצוי לסגור את התאריך בהקדם על מנת לא לפספס את הצלם שרציתם. ואם הצלם האהוב עליכם אינו זמין לתאריך שלכם, אל תכנסו לפאניקה, שאלו אותו להמלצות, הם מכירים ויכולים להמליץ על מישהו עם סגנון דומה לשלהם ולוח זמנים קל יותר.
 

4. האם חייבים לחתום על חוזה?

 
חובה!!! הקפידו לקרוא את כל הסעיפים והפרטים של מה שאתם מקבלים לפני חתימת החוזה באופן מדוייק. וודאו שהצלם שאיתו סגרתם את החוזה הוא אכן הצלם שיהיה ביום האירוע. עברו עם הצלם סעיף סעיף ולא להתבייש לשאול שאלות. החוזה צריך לכלול דברים כמו כמות הצלמים באירוע, שעות עבודה, גודל אלבום, מספר דפים באלבום, כמות התמונות שתבחרו לאלבום הדיגיטלי, כמה זמן לאחר האירוע אתם מקבלים את החומר, מה קורה במקרה של ביטול (חס וחלילה) לשני הצדדים, בדקו מה כוללת עריכת הוידאו (סרט קצר/סרט ארוך/ קליפים/ DSLR). מקומו של החוזה הוא להזכיר גם לכם וגם לצלם את השירותים שסיכמתם עליהם.
 

5. איזה סגנון צילום מומלץ?

 
אין סגנון צילום אחד שהוא טוב, הסגנון שאתם מתחברים אליו הוא הסגנון הטוב ביותר עבורכם. סגנון הינו טעם אישי שלכם, החליטו מהו צילום המועדף עליכם, צילום מסורתי? או אולי צילום יותר ספונטני? האם אתם אוהבים את הצילום הזוהר כמו צילום אופנה? או אולי צלם שמשלב את כל הסגנונות האלה יחד? בחרו את הסגנון שאתם רוצים שהתמונות שלכם יראו, והרגש שהם יעבירו. צלם מוכשר יכול להקשיב לחזון שלכם ולבטא אותו בצורה מושלמת. חשוב לוודא שאתם רואים מספר עבודות מכמה חתונות שצילם, שימו לב לדברים כגון צבע, בהירות, חדות, גרעיניות ופוקוס בתמונה.
 
אני מקווה שהמאמר מנקה כמה מהשאלות הבוערות על צילום חתונה ועושה את זה קצת יותר קל למצוא את הצלם המושלם ליום החתונה שלכם.
 
נפגש בשמחות,
גיא ניסים